Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
ViničnéHľadať
 
 

Občianske združenie Tancujúce slniečko

OZ Tancujúce slniečko

Detský folklórny súbor tancujúce slniečko vznikol ako občianske združenie (OZ) v septembri 2015. S podporou obce Viničné a Základnej školy s materskou školou Viničné pracuje s deťmi od 5 do 15 rokov. OZ zbiera, uchováva a rozvíja tradície folklóru na Slovensku. Oboznamuje svojich členov a priaznivcov s folklórnymi zvykmi a tradíciami na Slovensku. Odovzdáva skúsenosti mladším generáciam a snaží sa o propagáciu a šírenie slovenského kultúrneho dedičstva nielen vo Viničnom, ale aj na celom Slovensku. Svoju činnosť združenie zameriava predovšetkým na ľudový tanec, spev a hudbu.

Deti trénujú v jedálni základnej školy každú stredu od 16:30 do 18:00. Trénerka  Zuzana Kapitáňová bola dlhoročnou tanečnicou FS Stavbár zo Žiliny a následne počas štúdia v Olomouci tancovala a 3 roky aj viedla FS Dunajec, ktorý v Českej Republike prezentoval slovenský folklór.

Aktuálne v súbore tancuje približne 20 členov a tešíme sa na ďalších. Takže, ak sa chceš dozvedieť viac a láka ťa hudba, spev a tanec, príď medzi nás.

Kontakt: Zuzana Kapitáňová, Slnečná 19, 90023 Viničné

                Email: tancujuceslniecko@gmail.com

                Tel. 0902 084 078

_____________________________________________________________________________________

Detský folklórny súbor Tancujúce slniečko hľadá nových členov. Ak máš od 5 do 15 rokov, rád tancuješ, alebo spievaš a chceš sa naučiť niečo z našej folklórnej histórie, tak príď medzi nás. Tešíme sa na teba v stredu 11.9.2019 o 16:30 hod. v jedálni základnej školy vo Viničnom.

Ak by si nestihol prísť 11.9.2019, môžeš sa prísť pozrieť ktorúkoľvek ďalšiu stredu, vždy od 16:30 v jedálni ZŠ. Ďalšie informácie získate u Zuzky telefonicky na čísle 0902 084 078 alebo emailom na adrese tancujuceslniecko@gmail.com. Tešíme sa na Vás.

Prihlášky budú k dispozícií od septembra 2019 aj v areáli ZŠ pri vchode na parapete.

Prihláška za člena

 


 

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka