Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
ViničnéHľadať
 
 

Evanjelická cirkev augsburgského vyznania

Evanjelická zvonica má dva zvony.
Na malom je nápis: “Fusa Per Carolum Filgrader Turnaviensis. Pod starším Ondrej Fric Janerm Michael Chvostek Michaelem Wlnik a Jánem Hroznati. Obec Sswacposká evangelická svým nákladem vlet dala roku 1723.” V preklade tento text znamená: “Uliaty Karolom Filgraderom Trnavským”.
Na veľkom zvone je následovný nápis: “Živých zhromažďujem do Božieho stánku, mŕtvych vyprevádzam k hrobovému spánku. Svetová válka 1914-1918 zvon vzala, obetavá cirkev event. zase dala. Švansbach 1925. Liali bratia Fischer v Trnave.”

V roku 2002 sa začala v strede obce, na Hlavnej ulici, výstavba Zborového domu cirkevného zboru evanjelickej cirkvi augsburského vyznania. Stavia sa na mieste bývalej evanjelickej školy, v ktorej priestoroch bol neskôr zriadený Klub SZM a Klub mladých.
Zborový dom bude slúžiť nielen na bohoslužby, ale aj na ďalšie cirkevné podujatia. Výstavba Zborového domu je financovaná z prostriedkov evanjelického cirkevného zboru v Pezinku.


 

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka